Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


2019/2020. tanév

2020. június 9-én rendezték meg a Vigyázz, kész, pénz! pénzügyi vetélkedő online országos fordulóját. 2020. június 15-én este tették közzé az eredményeket.
Az 5. b osztály csapata a 7. helyen végzett a megmérettetésen. A csapat tagjai:
Domahidi Olga, Simon Dorottya, Jávorszki Márk, Fodor Attila
A felkészítő pedagógusuk: Tóthné Fórián Erika

Szívből gratulálunk a szép eredményükhöz!
Az idén már másodszor rendezték meg a népszerű Logirintus online matematika versenyt,
melyen néhány lelkes matematikát szerető Erőss-diák ismét próbára tette a tudását.
Gál Nelli és Csibi Hanna 6.b osztályos tanulók ismét párban,
míg Gali Dániel 6.b és Kiss Lajos 6.a osztályos tanulók ismét egyéniben indultak.
Mindannyian a legmagasabb, gyémánt szinten végeztek, amihez szeretettel gratulálunk!

101705713_961045534334791_1642468955111030784_n.jpg
 

2020. március 11-én megrendezésre került a Zrínyi Ilona Matematikaversenyt, amelyen 

Nagy Norman Szabolcs (5. b) az 5. osztályosok között XI. helyezett lett.

Jávorszki Márk (5. b) szintén az 5. osztályosok között IV. helyezett lett, illetve a megyei/körzeti fordulóján az Erőss Lajos Református Általános Iskola legeredményesebb versenyzője lett.

Máté Boglárka (8. a) a 8. osztályosok között XVIII. helyezett lett.

Felkészítő pedagógusuk Tóthné Fórián Erika.

Szívből gratulálunk a szép eredményekhez!

 

A VII. Földi János Országos Természettudományi versenyen 4 éve kitartóan indul és
évről évre egyre feljebb jutva mindig remek eredményeket ér el Oláh Márk Csaba 8.a osztályos tanulónk.
A 4 írásbeli fordulón matematika, fizika, kémia, földrajz és biológia témájú komplex feladatokat kellett megoldania a versenyzőknek.
Ezek lezárásával a legjobb eredményt elérő diákokat szokták meghívni az országos döntőre,
amely szóbeli és írásbeli fordulóból áll.
Ez az idén sajnos elmaradt a járvány miatt, így az addig megszerzett pontszámok alapján hirdettek eredményt.
Ezek alapján Oláh Márk az 1. helyen végzett és vezeti a díjazott tanulók listáját.
Felkészítő tanárai: Ráczné Kövesi Klára és Kiss Zsuzsanna tanárnők.

Az eredmények a következő linken találhatóak: https://kisfiz.hu/
olah-mark.jpg

Szívből gratulálunk a szép eredményhez!

Az idén először rendezték meg a LOGIRINTUS elnevezésű online matematikaversenyt április 25. szombaton,
ahol iskolánkat a következő tanulók képviselték:
Kiss Lajos 6.a,
Csibi Hanna 6. b,
Gál Nelli 6. b,
Kiss Eszter 6. b,
Gali Dániel 6.b,
 Gulkai Viola 8.a

osztályos tanulók.
Mindenki remekül szerepelt és a legmagasabb, gyémánt szinten zárták az izgalmas versenyt.
Felkészítő tanáruk: Ráczné Kövesi Klára.

Szívből gratulálunk a szép eredményekhez!

screenshot_2020-05-04-118_galidanielzsolt-pdf.png

dani.jpg microsoftteams-image--3-.png microsoftteams-image--2-.png

Örömmel adjuk hírül, hogy a digitális munkarend ellenére is, tanulóink szépen szerepelnek a különböző versenyeken.
A Természetvédelem Határtalan című 3 fordulós oktatási pályázaton (2019. október-2020. április) a
Sipos Laura 7. b
Szerdi Boglár 7. b
Szabó Hanna 7. b
osztályos tanulókból álló csapat 2. helyen végzett, így később (a veszélyhelyzet elmúltával) részt vehetnek a lengyel Magas Tátrában megrendezésre kerülő egy hetes táborban.
Másik csapatunk tagjai
Papp Fruzsina 7. b
Bugán Lolita 7. b
Sanyó Stefánia 7. b
a szintén előkelő 6. helyen végzett.
Szívből gratulálunk valamennyi diáknak és az őket felkészítő pedagógusoknak:
Ferenczi Rita
Borsosné Lekvár Erika
Biróné Szabó Brigitta
Mosolygó Márta
Tóthné Fórián Erika
A táborozó diákoknak tartalmas együttlétet kívánunk!
A "Vigyázz, kész, pénz!" vetélkedő országos döntőjébe ismét bejutott Erőss-csapat, amelynek tagjai:
Domahidi Olga 5. b
Simon Dorottya 5. b
Jávorszki Márk 5. b
Fodor Attila 5. b
Gratulálunk a diákoknak, és a felkészítőjüknek Tóthné Fórián Erika pedagógusnak.
Az országos döntőre sok és "erőss" sikert kívánunk.
 
Balogh János Nagykunsági – Nagy -Sárréti Természetismereti Vetélkedőn iskolánkból 4 csapat vett részt a 3. és 4. évfolyamból. Nagyon szép eredmények születtek.
Az induló 57 csapatból a „Természetbúvárok” az 1. helyen, a „Természetbarátok” az 5. helyen, a „Kuvik” csapat a 8. helyen, az „Erőss Hármas” pedig a 9. helyen végzett. 
Természetbúvárok csapat tagjai: Kiss Adél, Marsi Jázmin, Kiss Márton Attila és a felkészítő pedagógus, Szabó Mariann felkészítő pedagógus február 15-én részt vesznek a díjátadó rendezvényen Túrkevén. 
 
Szívből gratulálunk valamennyi csapatnak és a felkészítő pedagógusoknak!
 
 

2020.február 13-án a városi, város környéki „Szép magyar beszéd” versenyen

iskolánkat 4 tanuló képviselte : 

Keserű Flóra (5.a), Simon Dorottya (5.b), Borzák Luca Nikolett (6.a) és Sipos Laura (7.b). 

Az 5-6. évfolyamosok kategóriájában Simon Dorottya 3. helyezést ért el

szep-olvaso-simon-dorottya.jpg

Gratulálunk a résztvevőknek, köszönjük a felkészítő pedagógusok munkáját.

 

2020. február 5-én részt vettünk Debrecenben a Diákolimpia úszás megyei döntőjén, ahol igen szép eredményeket értek el a tanulóink .

A megrendezett versenyen első helyen végzett az iskola III.kcs. leány gyorsváltója
Farkas Kincső (5. b),
Szitai Sára (5. a),
Sanyó Kornélia (5. b),
Kiss Zorka (6. a)
Második helyezést ért el : Budaházi Gréta (8. a)
Harmadik helyezés: Gulkai Viola (8. a), Kiss Zorka (6. a), Vadász Zsuzsa (8. a)
                                 A III. kcs fiú gyorsváltó: ( Kiss Lajos (6. a) , Szilágyi Bálint (7. b), Matkó Levente (7. b),                                       Sulyák Dénes (5. a)
                                 a IV.kcs. leány gyorsváltója ( Vadász Adél (8. a), Budaházi Gréta (8. a),
                                 Vadász Zsuzsa (8. a), Gulkai Viola (8. a)


A dobogós helyezéseken kívül több más szép teljesítményt is láthattunk.

Felkészítő pedagógus: Keserű Attila
 
                       diakolimpia-uszas.jpg
 
Szívből gratulálunk a szép eredményekhez a tanulóknak is és a felkészítőknek is!
 
 

 

2020. január 13-án részt vettünk a Kálvin-kupán, ahol kis csapatunk a II. helyen végzett.

Felkészítő pedagógusuk: Sárosi Katalin és Farkasné Gáll Edit

kalvin-kupa.jpg

Szívből gratulálunk a szép eredményhez a diákoknak és a pedagógusoknak is!

 

 

2019. december 16-án iskolánk két tanulója Debrecenben járt a Megyei Matematikaverseny Hajdú-Bihar Megyei döntőjén, ahol  a következő eredményeket érték el: 

Jávorszki Márk (5.b osztály) III. helyezés
Nagy Norman Szabolcs (5.b osztály) IV. helyezés

Felkészítő pedagógusuk: Tóthné Fórián Erika

                                                 matekverseny.jpg

Szívből gratulálunk a szép eredményekhez!

 

 

2019. november 29-én 3 tanulónk vett részt a 24. Országos Zsoltáréneklő Versenyen, ahol az alábbi nagyon szép eredményeket érték el:

 

Szabó Hanna Zoè 3.a Arany minősítés, 2. helyezett
Boros Boróka 4.b. Arany minősítés
Nagy Csenge 5.a Arany minősítés

24.-orszagos-ref.-zsolt.-v..jpg

 
Szívből gratulálunk a szép eredményekhez a tanulóknak
és a felkészítő pedagógusuknak, Nagy-Fekete Zsuzsannának.
 

 

 

 

2019. november 19-én a IV. korcsoportos fiú futballcsapatunk a nádudvari Diákolimpia futsal versenyén vett részt,  ahol csoportgyőztesként továbbjutott a debreceni megyei elődöntőbe.

 

nadudvar-futsal.jpg

Szívből gratulálunk a tanulóknak és a felkészítő pedagógusnak is!

 

 

2019. november 8-án 12 tanuló képviselte iskolánkat a XVI. Mesemondó-, Meseíró-, Kézműves és Angol Fordítók Találkozóján Tiszakécskén
Minden tanulónk nagyon szépen helytállt, ügyesek voltak és nagyon jól érezték magukat. 
Résztvevő tanulók: 
Iványi Dorka 2. a (szépíró);
Kiss Ágota 2.b (mesemondó);
Biró Gitta 3.a (mesemondó);
Kotricz Anna Anikó 4.a (szépíró),
Keserű Flóra, Nádházi Krisztián, Sass Enikő 5.a (kézművesek);
Szitai Sára 5.a (mesemondó); 
Oláh Petra 6.a (szépíró);
Szabó Hanna Judit 7.a (fordító);
Oláh Márk Csaba 8.a ( fordító).

Domahidi Olga (5. b osztályos tanuló) a szépíró kategóriában arany minősítést kapott.
 
dsc_0173-masolata.jpg

Gratulálunk a gyerekeknek és a felkészítő pedagógusaiknak ! 
 

 

Hajdúvidéki Református Egyházmegye által szervezett versenyen jártak 2019. október 18-án 
tanulóink és felkészítő pedagógusaik Hajdúböszörményben
Nagyon szép eredményeket értek el.

Bibliaismereti verseny:

2. osztály I. helyezés 
A csapat tagjai: Rácz Benedek 2.a, Keserű Kamilla 2.b, Zsámboki Nikolett 2.b

3.-4. osztály I. helyezés 
A csapat tagjai: Kotricz Anna Anikó 4.a, Pető Petra 4.a, Sipos Rebeka 4.a

5.-6. osztály II. helyezés 
A csapat tagjai: Daróczi Fruzsina 6.a, Majoros Amira 6.a, Németh Csenge 6.a

Zsoltáréneklő verseny: 
Feke Dorottya 3.a Különdíj
Baranyai Nikolett 8.a III. helyezés

Rajzverseny: 
Kiss Ágota 2.a III. helyezés
Kárai Kristóf Csaba 4.a II. helyezés
Szilágyi Bálint 7.b II. helyezés 

 

dsc_0102.jpg

Szívből gratulálunk az eredményekhez a tanulóknak és felkészítő pedagógusaiknak!

 

 

2019. október 25-én a Református Iskolák XXIII. Országos Tanulmányi Versenyén,
Debrecenben iskolánk 19 tanulóval képviseltette magát. 
Eredmények:
Bibliaismeret 3-4. osztályosok: Szerdi Csanád, Szabó Bíborka 4.a - 9.hely
Komplex tanulmányi verseny 3-4.osztály: Kerékgyártó Lea 3.a, Kiss Adél, Marsi Jázmin 4.b - 10.hely
Matematika 5.évfolyam: Nagy Normann Szabolcs 5.b - 2.hely
Matematika 6. évfolyam: Kiss Zorka Ágnes 6.a - 8.hely
Matematika 7. évfolyam: Erdei Péter 7.a - 13.hely
Matematika 8. évfolyam: Máté Boglárka 8.a - 8.hely
Angol nyelvi verseny 7-8. osztály: Papp Bence Attila, Vad Sándor Szabolcs - 4.hely 
Komplex természettudományi vetélkedő 7-8. évfolyam: Nádházi Csaba Balázs, Oláh Márk Csaba 8.a - 4.hely
Műveltségi vetélkedő 6-7.osztály: Kiss Kamilla Hunorka 6.b, Szabó Mirjam 7.a - 10.hely
Műveltségi vetélkedő 7-8.osztály: Sipos Laura 7.b, Domahidi Hunor 8.a - 7.hely
Rajz 5-6. évfolyam: Ulveczki Fanni 6.b - 4.hely
Rajz 7-8. évfolyam: Kiss Hanna 7.b - 4.hely 
 
Szívből gratulálunk a szép eredményekhez! 
 
 
 

Iskolánk 8 tanulója vett részt a debreceni futóverseny megyei döntőjén 2019. október 9-én.

 Eredményeink:

Szilágyi Bálint Bendegúz (7. b)  2. helyezést ért el, így ő részt vesz az országos döntőn,

Szilágyi Nimród Benedek (3. a) 5. helyezést, Boros Boróka (4. b) pedig 11. helyezést ért el.

A III. kcs.leány csapatunk (Máthé Lili (7. a), Kiss Eszter (6. b), Kiss Zorka (6. a), Kiss Janka Dorottya (6. a), Majoros Amira (6. a) ) az 5. helyezést érték el.

futoverseny-mezei-donto.jpg

Az eredményekhez szívből gratulálunk!

 

Iskolánk tanulói a Kelemen labdarúgó kupán leány és fiú kategóriában is az első helyen végeztek !

A torna gólkirálynője: Budaházi Gréta,

a fiúknál a legjobb kapus: Erdei Gergő.

kelemen-labdarugo-kupa.jpg

Szeretettel gratulálunk az eredményekhez!

 

 

2019. szeptember 20-án (pénteken) a Petri kupára voltunk hivatalosak, ahol

a III. kcs. leányok kupagyőztesek lettek

petri-kupa-lanyok.jpg

 a fiúk pedig a döntőben büntetőkkel kaptak ki és így a 2. helyen végeztek.

petri-kupa-fiuk.jpg

Gratulálunk a szép eredményekhez!

 

 

2019. szeptember 18-án rendezték meg a Püspökladányi Petőfi Sándor Általános Iskolában a Bene Gyula kupát, melyen a IV. korcsoportos lányok és fiúk vettek részt.
A következő eredmények születtek:

Lányok II. hely

70671724_2920476584646636_8357887623645102080_o.jpg

Fiúk II. hely

69447457_2920477201313241_9191354163764658176_o.jpg

Szívből gratulálunk a szép eredményekhez!

 

 

 2019. szeptember 17-én  a mezei futóverseny körzeti döntőjén vettünk részt, melyen iskolánk tanulói a legeredményesebben szerepeltek egyéni és csapatversenyben.

Kiemelkedő eredményeink:

I. helyezés:
    egyéni:              Boros Boróka Boglárka (4.b)
                              Szilágyi Bálint Bendegúz (7.b)
                              Baranyai Nikolett (8.a)
    csapatban:      a III. kcs. leány csapat
                             Kiss Zorka (6.a)
                             Máthé Lili (7.a)
                             Majoros Amira (6.a)
                             Kiss Eszter (6.b)
                             Kiss Janka Dorottya (6.a)
II. helyezés:
     
 egyéni:          Bíró Gitta (3.a)
                             Kiss Zorka (6.a)
                             Szilágyi Nimród Benedek (3.a)
                             Budaházi Gréta (8.a)
      csapatban:   az I.kcs fiúk
                             Szilágyi Nimród Benedek (3.a)
                             Oláh Máté (1.a)
                             Sass Ferenc (2.a)
                             Nyiszter Attila (2.a)
                             Máthé Noel (2.a)
                           
a II.kcs. fiúk: 
                             Kiss András (4.b)
                             Kiss Márton (4.b)
                             Rácz 
Barna (3.a)
                             Szűcs Botond (3.a)
III. helyezés:
      egyéni:           Máthé Lili (7.a)
      csapatban:   a III.kcs fiúk
                              Szilágyi Bálint Bendegúz (7.b)
                              Matkó Levente (7.b)
                              Molnár János Levente (5.a)
                              Gali Ákos (6.b)
                              Oláh Zalán (5.a)

 

mezei-futoverseny-felsosok.jpg

Szívből gratulálunk a szép eredményekhez!