Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


Népmese Napja 2017. szeptember 29.

 

Népmese Napja – 2017

 

EREDMÉNYEK

 

Rajzverseny

 

HELYEZÉS

NÉV

INTÉZMÉNY

Óvoda – 1. osztály

I.

Kárai Kinga

Napfény Óvoda

II.

Vati Vanda

Napfény Óvoda

II.

Pocsai János (1. a)

Erőss Lajos Református Általános Iskola

III.

Kiss Janka

Napfény Óvoda

2. osztály

I.

Burzuk Máté (2. a)

Erőss Lajos Református Általános Iskola

II.

Kotricz Anna (2. a)

Erőss Lajos Református Általános Iskola

II.

Kiss Hanna Rebeka (2. b)

Kölcsey Ref. Gyak. Ált. Isk. - Debrecen

III.

Kiss Adél (2. b)

Erőss Lajos Református Általános Iskola

III.

Kárai Kristóf (2. a)

Erőss Lajos Református Általános Iskola

3-4. osztály

I.

Kiss Kamilla (4. b)

Erőss Lajos Református Általános Iskola

II.

Szabó Katica (4. o)

Gárdonyi Zoltán Ref. Ált. Isk. – Biharkeresztes

III.

Kálmánczhey Jázmin

Debrecen-Bánki Ref. Ált. Isk.

III.

Fekete Georgina

Debrecen-Bánki Ref. Ált. Isk.

5. osztály

I.

Kiss Hanna (5. b)

Erőss Lajos Református Általános Iskola

I.

Szabó Bence Döme (5. a)

Erőss Lajos Református Általános Iskola

II.

Makai Zsuzsanna (5. a)

Erőss Lajos Református Általános Iskola

II.

Szilágyi Bálint (5. b)

Erőss Lajos Református Általános Iskola

III.

Bugán Lolita (5. b)

Erőss Lajos Református Általános Iskola

III.

Matkó Levente (5. b)

Erőss Lajos Református Általános Iskola

6. osztály

I.

Gulkai Viola

Erőss Lajos Református Általános Iskola

II.

Máté Boglárka

Erőss Lajos Református Általános Iskola

III.

Egri Nikolett

Erőss Lajos Református Általános Iskola

7-8. osztály

I.

Kárai Máté (8. a)

Erőss Lajos Református Általános Iskola

I.

Ferenczy Regő (7. a)

Erőss Lajos Református Általános Iskola

II.

Kecsedi Julianna (8. a)

Rózsa Tivadar Ref. Ált. Isk. és Óvoda - Hajdúhadház

 

VETÉLKEDŐ - Vendég

 

HELYEZÉS

NÉV

INTÉZMÉNY

ALSÓ TAGOZAT

I.

Mesenyomozók:

Bokor Emese (4. b)

Fehér Judit (3. b)

Mihalik Zsófia (4. a)

Vincze Enikő (3. a)

Balmazújvárosi Református Általános Iskola és Óvoda

 

Felkészítő pedagógus: Juhász Zsuzsanna

II.

Lányok:

Balogh Zonga (4. o)

Kovács Eszter Csenge (4. o)

Szabó Katica (4. o)

Török Panna Zoé (4. o)

Gárdonyi Zoltán Református Általános Iskola és AMI

Biharkeresztes

 

Felkészítő pedagógus: Gáll Sándorné

III.

Zsenik:

Erdei Tamás (4. o)

Kovács Erika (4. o)

Tóth Nándor (4. o)

Sarkadi Laura Imelda (4. o)

Gárdonyi Zoltán Református Általános Iskola és AMI

Biharkeresztes

 

Felkészítő pedagógus: Gáll Sándorné

IV.

Kevi csapat:

Árvai Noémi (3. o)

Keresztesi Bulcsú Lél (3. o)

Szentmihályi Sára (3. o)

Vida Virág Lídia (3. o)

Kaszap Nagy István Református Általános Iskola és Óvoda

 

Felkészítő pedagógus: Puskásné Túri Ildikó

FELSŐ TAGOZAT

I.

Angyalpásztorok:

Dimba Nóra Lili (5. b)

Mihalkó Gerda (5. b)

Szilágyi Anna Füzike (5. b)

Vrancsik Emma Éva (5. b)

Balmazújvárosi Református Általános Iskola és Óvoda

 

Felkészítő pedagógus: Szabadiné Eredics Éva

II.

Csillámpónik:

Baranyai Lilla Gabriella (8. o)

Baranyai Tamás (8. o)

Fekete Bernadett (8. o)

Mogyorósi Nikolett (8. o)

Petritelepi Általános Iskola

Püspökladány

 

Felkészítő pedagógus: Jeneyné Bagoly Katalin

III.

Jézus bárányai:

Béres Kristóf Elek (7. b)

Fenyves Fanni (7. b)

Király Szabolcs (7. b)

Szakra Lili Emese (7. b)

Balmazújvárosi Református Általános Iskola és Óvoda

 

Felkészítő pedagógus: Szabadiné Eredics Éva

IV.

Mese vadászok:

Héczei-Szabó Alexa (6. b)

Kunkli Petra (6. b)

Orosz Lotti Noémi (6. b)

Radócz Nóra (6. b)

Balmazújvárosi Református Általános Iskola és Óvoda

 

Felkészítő pedagógus: Szabadiné Eredics Éva

V.

Törpikék:

Kerekes Balázs (7. a)

Mihalik Fanni (7. a)

Nagy Roland János (7. a)

Répási Petra (7. a)

Balmazújvárosi Református Általános Iskola és Óvoda

 

Felkészítő pedagógus: Lőrinczné Cseh Anna

VI.

Petris fiúk:

Kiss Csaba (5. o)

Lukács Gábor Dominik (5. o)

Rácz András (5. o)

Tóth Bálint (5. o)

Petritelepi Általános Iskola

Püspökladány

 

Felkészítő pedagógus: Jeneyné Bagoly Katalin

 

 

VETÉLKEDŐ - Hazai

 

HELYEZÉS

NÉV

INTÉZMÉNY

ALSÓ TAGOZAT

I.

Mesenégyes:

Keserű Flóra (3. a)

Kiss Anna Lilla (3. a)

Nagy Csenge (3. a)

Szitai Sára (3. a)

Erőss Lajos Református Általános Iskola

 

Felkészítő pedagógus: Mile Judit

II.

Erőss Népmese négyes:

Fodor Attila (3. b)

Frankó Hanna (3. b)

Jávorszki Márk (3. b)

Tőke Zsófia (3. b)

Erőss Lajos Református Általános Iskola

 

Felkészítő pedagógus: Nagyné Bagdi Angelika

III.

Mese lányok:

Kiss Zorka Ágnes (4. a)

Nagy Panna (4. a)

Németh Csenge Hanga (4. a)

 Oláh Petra (4. a)

Erőss Lajos Református Általános Iskola

 

Felkészítő pedagógus: Farkasné Gáll Edit

IV.

Mesés Lányok:

Borzák Luca Nikolett (4. a)

Klenczner Veronika (4. a)

Kovács Rebeka (4. a)

Majoros Amira Krisztina (4. a)

Erőss Lajos Református Általános Iskola

 

Felkészítő pedagógus: Farkasné Gáll Edit

V.

Nyerő csapat:

Bede Máté (4. b)

Dul Jázmin (4. b)

Keller Hanna Panna (4. b)

Kiss Kamilla Hunorka (4. b)

Zsámboki Viktória (4. b)

Erőss Lajos Református Általános Iskola

 

Felkészítő pedagógus: Fekete Lászlóné

VI.

Erőss csapat:

Csibi Hanna (4. b)

Gál Lóránt Lajos (4. b)

Gál Nelli Nikolett (4. b)

Gali Dániel Zsolt (4. b)

Erőss Lajos Református Általános Iskola

 

Felkészítő pedagógus: Fekete Lászlóné

FELSŐ TAGOZAT

I.

Népfilmecske:

Biró Dominik (7. a)

Ferenczy Regő (7. a)

Pusztai Ákos (7. a)

Szabó Lázár (7. a)

Erőss Lajos Református Általános Iskola

 

Felkészítő pedagógus: Szitainé Győrössy Hajnalka

II.

Mesebeli leányok:

Ivanesei Denisa (8. a)

Kádár Nóra Csenge (8. a)

Nemes Judit (8. a)

Tóth Krisztina (8. a)

Erőss Lajos Református Általános Iskola

 

Felkészítő pedagógus: Biróné Szabó Brigitta

III.

Erőss Lányok:

Hegedűs Csenge (7. a)

Katona Eszter (7. a)

Rábai Emese (7. a)

Szabó Lili (7. a)

Erőss Lajos Református Általános Iskola

 

Felkészítő pedagógus: Szitainé Győrössy Hajnalka

IV.

Erőss 6. a fiúk:

Balogh Zalán (6. a)

Domahidi Hunor (6. a)

Nádházi Csaba Balázs (6. a)

Oláh Márk Csaba (6. a)

Erőss Lajos Református Általános Iskola

 

Felkészítő pedagógus: Szitainé Győrössy Hajnalka

V.

Anonimus:

Frankó Gréta (5. a)

Kiss Katalin (5. a)

Kiss Zsófia Erzsébet (5. a)

Szabó Mirjam (5. a)

Erőss Lajos Református Általános Iskola

 

Felkészítő pedagógus: Kissné Faragó Anikó

VI.

Erőssek:

Kerekes Ádám (5. a)

Szabó Ábel (5. a)

Szabó Bence Döme (5. a)

Varga Zalán (5. a)

Erőss Lajos Református Általános Iskola

 

Felkészítő pedagógus: Kissné Faragó Anikó

 

 

 

 

 

 

Egyszer volt, hol nem volt,

volt egyszer egy király...,

aki közhírré tette, hogy

 

 

Mesék letölthetők:

   A rest többet fárad

   A zsoltáréneklő madár

   Angyalbárányok

   Krisztus urunk muzsikája

   Szent Péter a szüreten

 

 

 

 

Kedves Érdeklődők!

 

2017. szeptember 29-én

a mesemondó Benedek Elek születésnapjára emlékezve,

újra megrendezésre kerül Püspökladányban a

NÉPMESE NAPJA

 

oreg-kiraly.jpg

 

 

RAJZPÁLYÁZATRA VALÓ FELHÍVÁS

-óvodások és általános iskolások részére-

 

A rajzpályázat témája: A zsoltáréneklő madár című mese ábrázolása

A mese letölthető: A zsoltáréneklő madár

Az alkotások bármilyen technikával készülhetnek A/4-es méretben. Az elkészült rajzokat színes kartonra ragasszátok rá, és ne felejtsétek el ráírni a neveteket, óvoda vagy iskola nevét, osztályt és életkort.

A kész munkákat küldjétek el az Erőss Lajos Református Általános Iskolába. (4150 Püspökladány, Kálvin tér 1-3.)

Beküldési határidő: 2017. szeptember 21.

Eredményhirdetés: 2017. szeptember 29.

 

 

 

A VERSENYRE VALÓ FELHÍVÁS

 

A próbatételre 4 fős csapatokkal lehet jelentkezni a következő korosztályok szerint:
3-4. osztály
5-8. osztály

Nevezési határidő: 2017. szeptember 6. (szerda)

A nevezéseket az erossisk@gmail.com címen várjuk.

A versenyre nevezett csapatok az első forduló feladatlapját e-mailben kapják meg.

A megoldás beküldési határideje: 2017. szeptember 21. (csütörtök)

A verseny nevezési díja: 2.000 Ft/csapat

Befizetési határidő a feladat beküldésének napja.

A második fordulóba (DÖNTŐ) a kitöltött és időben beküldött feladatlapok értékelése után lehet bejutni. Korosztályonként az első fordulóban legtöbb pontot elért 12 csapat juthat be. A döntőbe jutott csapatokat 2017. szeptember 25-ig értesítjük.

 

A megmérettetés időpontja, helyszíne:

2017. szeptember 29. (péntek)

Erőss Lajos Református Általános Iskola
4150 Püspökladány, Kálvin tér 1-3.
Tel.: 06/54/610-895

 

 

 

meghivo-reformacio-500.jpgRendezvényünk 2017-ben
a Reformáció Emlékév
programja