Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


2018/2019. tanév

2019. április 12-én Tiszafüreden a Bán Zsigmond Református Általános Iskolában 5. alkalommal rendezték meg a református iskolák matematika csapatversenyét,ahol 18 iskola 290 gyermeke versenyzett. Évfolyamonként 16, 18 vagy 19 csapat indult .Ebben a népes mezőnyben iskolánk tanulói a következő rangos helyezéseket érték el.

III. évfolyam:
3. helyezett: Pető Petra, Szabó Bíborka, Kiss Adél, Darai Sándor

Felkészítő pedagógus: Vass Judit
6. helyezett: Marsi Jázmin, Kiss András, Kiss Márton, Katona Dominik
Felkészítő pedagógus: Fekete Istvánné 

IV. évfolyam:
4. helyezett: Szitai Sára, Nagy Csenge, Nagy Hunor, Molnár János

Felkészítő pedagógus: Kissné Bene Ágnes
7. helyezett: Domahidi Olga, Simon Dorottya, Fodor Attila, Csáti Bence
Felkészítő pedagógus: Mile Mónika

V. évfolyam:
5. helyezett: Majoros Amira, Nagy Panna, Gáll Nelli, Borzák Luca

Felkészítő pedagógus: Mile Mónika
10. helyezett: Kiss Kamilla, Bede Máté, Kiss Lajos, Szűcs Zoltán
Felkészítő pedagógus: Mile Mónika

VI. évfolyam:
5. helyezett: Szerdi Boglár, Szabó Hanna, Sipos Laura, Papp Fruzsina

Felkészítő pedagógus: Tóthné Fórián Erika
11. helyezett: Frankó Gréta, Erdei Péter, Erdei Gergő, Varga Zalán
Felkészítő pedagógus: Mile Mónika

img_20190412_140849.jpg

Szívből gratulálunk ezekhez a szép eredményekhez!

 

 

Nagy Norman Szabolcs 4. b osztályos tanuló a
megyei Kenguru matematika versenyen
5. helyezést ért el.
Hajdú-Bihar megyében 301 diák versenyzett a 4. évfolyamon.
Felkészítő pedagógus: Mile Mónika
img_20190408_142610.jpg

Gratulálunk a szép eredményhez!

 

 

 2019. április 5-én a Mezőtúron megrendezett

Református Iskolák Országos Úszóbajnokság Döntőjében

ORSZÁGOS BAJNOKI CÍMET nyert 

Sulyák Tamás 50 m mellen, 

ORSZÁGOS 3. helyezett

Bíró Gitta 25 m mellen 

és Sulyák Tamás 50 m gyorson.

56523135_2610305498997081_7212874833162403840_o.jpg

2019. április 6-án

Sulyák Tamás ORSZÁGOS bajnok lett 50 m pillangón is és

3. helyezést ért el 50 m háton is.

A III. kcs. leány vegyesváltónk: 
Vadász Zsuzsi, Vadász Adél, Kiss Zorka és Kiss Adél 3. helyen végzett.

56264444_2611386258889005_5213902293740552192_o.jpg

Felkészítő pedagógusuk: Keserű Attila

Szívből gratulálunk ezekhez a szép eredményekhez!

 

 



2019. április 5-én Budapesten a Béres Ferenc Zsoltáréneklő Versenyen a következő eredmények születtek :
Szabó Hanna Zoé 2.a arany minősítés, 3.hely
Gali Rebeka Tünde 3.b bronz minősítés,
Nagy Csenge 4.a arany minősítés,
Nagy Anna Rella, Berecz Hanga, Jeney Dóra Kata trió 4.a arany minősítés

Felkészítő pedagógus: Nagy-Fekete Zsuzsanna
Délután katonai motorosrendőrök felvezetésével honvédségi buszokkal szállítottak bennünket az országházhoz, ahol közel 300 gyerekkel együtt énekeltünk zsoltárokat és népdalokat.

Soli Deo Gloria!

56387487_1861275803978685_8114613984440614912_n.jpg

Gratulálunk a szép eredményhez!

 

 

Alapműveleti matematika verseny a Petritelepi Általános iskolában 
 
4. évfolyam 
1. hely: Nagy Norman Szabolcs (felkészítő: Mile Mónika)
3. hely: Jávorszki Márk (felkészítő: Mile Mónika)
5. hely: Zagyva Lajos (felkészítő: Kissné Bene Ágnes)
6. hely: Csáti Bence Máté (felkészítő: Mile Mónika)
 
5. évfolyam 
5. hely:  Majoros Amira (felkészítő: Mile Mónika)
6. hely: Kiss Zorka Ágnes (felkészítő: Mile Mónika)
 
6. évfolyam 
 3. hely: Sipos Laura (felkészítő: Tóthné Fóriàn Erika)
5. hely: Erdei Péter (felkészítő: Mile Mónika)
 
7. évfolyam  
6. hely:  Máté Boglárka (felkészítő: Ráczné Kövesi Klára)
 
8. évfolyam 
4. hely: Gencsi Gergő (felkészítő: Ràczné Kövesi Klára)
5.hely: Biró Dominik (felkészítő: Ràczné Kövesi Klára)
6. hely: Gál Imre (felkészítő: Ràczné Kövesi Klára)

img_20190407_204438.jpg

Szívből gratulálunk nekik és felkészítő pedagógusaiknak!

 
 
 
2019. április 2-án vettünk részt a K & H Vigyázz, kész, pénz! pénzügyi vetélkedő regionális középdöntőjén Debrecenben. Több mint 56 csapat közül iskolánk 4. b osztályos tanulói:
Domahidi Olga, Jávorszki Márk, Fodor Attila és Simon Dorottya az I.helyen végeztek.
Júniusban megyünk az országos döntőre,ahol iskolánkat, az Erőss Lajos Református Általános Iskolát fogjuk képviselni.
Felkészítő pedagógus: Mile Mónika
k---h-matematika-verseny-regionalis-kozepdonto.jpg

Szívből gratulálunk ehhez a szép eredményhez!

 

 

 

2019. március 23-án a "Mesél a Sárrét" megyei mesemondó versenyen iskolánkat 10 tanuló képviselte. Már az iskolai fordulóra is lelkesen készültek diákjaink, büszkék vagyunk valamennyi mesemondónkra.
A megyei versenyen díjazott tanulók:
Keserű Kamilla (1. b) III. hely
Biró Gitta (2. a) III. hely
Majoros Amira Krisztina (5. a) II. hely

54728142_2130318860356305_1810368714294427648_o.jpg

Gratulálunk a mesemondóknak és a felkészítő pedagógusoknak!

 

 

Iskolánk 8. osztályos tanulója

Sulyák Tamás 

a Győrben megrendezett Úszó Diákolimpia Országos Döntőjében

9. helyezést érte el.

uszo-diakolimpia-orszagos-donto.jpg

Szívből gratulálunk a szép eredményhez!

 

 

Bólyai természettudományi csapatverseny díjkiosztóján, Miskolcon 5 megyéből és 48 csapatból a
4. b osztályos tanulóink:
Jávorszki Márk, Simon Dorottya, Fodor Attila és Nagy Norman Szabolcs
a 4. helyen végeztek.

bolyai-termeszettudomanyi-csapatverseny.jpg

Gratulálunk a szép eredményhez!

 

 

A 2019. január 22-én Törökszentmiklóson rendezték meg az Országos Wass Albert Vers- és Prózamondó Versenyt iskolánkból az alábbi tanulók vettek részt a versenyen:

Eredmények:
Feke Dorottya 2. a - 8.hely
Felkészítő pedagógus: Kissné Balla Krisztina

Gali Rebeka 3. b - 6. hely
Felkészítő pedagógus: Sárosi Katalin

Nagy Norman 4. b - 10.hely
Felkészítő pedagógus: Nagyné Bagdi Angelika

Borzák Luca 5. a - 13.hely
Felkészítő pedagógus: Nagyné Bagdi Angelika

Sipos Laura 6. a - 8.hely
Felkészítő pedagógus: Biróné Szabó Brigitta

Balogh Zalán 7. a - 11.hely
Felkészítő pedagógus: Szitainé Győrössy Hajnalka

orszagos-wass-albert-vers--es-prozamondo-verseny.jpg

Gratulálunk a szép eredményekhez!

 

 

 

2019. március 4-én Derecskén rendezték meg a Zrínyi Ilona matematika verseny díjkiosztóját. Hajdú-Bihar megyében a 4. évfolyamon 368 diák versenyzett. 

Nagy Norman Szabolcs a 6.helyen végzett (4.b)

Jávorszki Márk a 19.helyen (4.b)

Nagy Norman Szabolcs továbbjutott az országos döntőbe, amit Szombathelyen fognak megrendezni áprilisban.

Felkészítő pedagógusuk: Mile Mónika

zrinyi-ilona-matematika-verseny.jpeg

Szívből gratulálunk a szép eredményhez!

 

 

 

2019. január 12-én a Grundbirkózó Diákolimpia országos elődöntőjén

iskolánk tanulói az

első helyezést értek el.

Felkészítő pedagógusok: Szabó Mariann és Kolozsi Lajos

Szívből gratulálunk a szép eredményhez!

49795515_2260731527495112_5136522685467066368_o.jpg

 

 

 

2018. december 7-én részt vettünk a " Mikulás kupán" a 7-8 osztályos leányokkal

2. helyezést értünk el.

Felkészítő pedagógus: Keserű Attila

mikulas-kupan.jpg

 

 

 

2018. november 30-án szép eredményekkel tértünk haza Budapestről, a 

23. Országos Zsoltáréneklő Versenyről:

Szilágyi Nimród Benedek 2.a arany,

Gali Rebeka Tünde 3.b ezüst,

Szilágyi Bálint Bendegúz 6.b arany,

Baranyai Nikolett 7.a ezüst minősítés kapott.

Felkészítő pedagógus:Nagy-Fekete Zsuzsanna

23.orszagos-zsoltareneklo-verseny.jpg

 

 

2018. november 28-án a BSZC Karacs Ferenc Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Szakközépiskolájában szervezett regionális informatika versenyén iskolánk 3 tanulója indult az alkalmazói kategóriában:

Biró Dominik 2. helyezést
Pusztai Ákos 3. helyezést ért el.
Jakab Krisztián is szépen teljesített.

Felkészítő pedagógus: Mosolygó Márta

regionalis-informatika-verseny.jpg

 

 

2018. november 16-án a Debreceni Református Kollégium Gimnáziuma által szervezett Regionális Tehetségkutató Verseny szóbeli döntőjén vett részt Jakab Krisztián, ahová az írásbeli forduló 86 versenyzője közül jutott be. 

Felkészítő pedagógus: Szitainé Győrössy Hajnalka

regionalis-tehetsegkutato-verseny.jpg

 

Iskolánkat Tiszakécskén 15 tanuló képviselte a református iskolák országos mesemondó, meseíró, kézműves, szépíró és angol fordító találkozóján:
Biró Gitta 2.a
Juhász Amina 2.a
Kotricz Anna 3.a
Katona Dominik 3.b
Oláh Zalán 4.a
Domahidi Olga 4.b
Majoros Amira Krisztina 5.a
Borzák Luca 5.a
Kiss Katalin 6.a
Burzuk Nóra 6.b
Papp Fruzsina 6.b
Sipos Laura 6.b
Szerdi Boglár 6.b
Vad Sándor 7.a
Ferenczy Regő Pálos 8.a

Büszkék vagyunk valamennyi résztvevő gyermekre, köszönjük a felkészítők munkáját.

xv.-orszagos-mesemondo---meseiro---szepiro---kezmaves-es-angol-fordito-talalkozo.jpg

Gratulálunk a  díjazott tanulóknak:
Domahidi Olga (4.b) szépíró verseny: arany minősítés
Burzuk Nóra, Papp Fruzsina, Sipos Laura (6.b) kézműves csapatverseny: arany minősítés
Biró Gitta (2.a) mesemondó verseny: ezüst minősítés
Kotricz Anna (3.a) mesemondó verseny: ezüst minősítés
Katona Dominik (3.b) szépíró verseny: ezüst minősítés
Majoros Amira Krisztina (5.a) mesemondó verseny: ezüst minősítés
Borzák Luca (5.a) szépíró verseny: ezüst minősítés

 

 

 

2018. november 9-én rendezték meg Nádudvaron a Futsal körzeti döntőt 

a fiú IV. korcsoportú csapatunk ezüstérmes lett.

nadudvar-futsal.jpg

 

 

 

2018. október 26-án 28 tanulóval vettünk részt Debrecenben, a Kölcsey Ferenc Református Gyakorló Általános Iskola szervezésében a Református Iskolák XXII. Tanulmányi versenyén.

A versenyeredmények:
Matematika:
2.oszt. Kerékgyártó Lea, Tóth Sára 6.hely
5 oszt. Majoros Amira Krisztina 5.a - 9.hely
6 oszt. Márkus Miklós 6.a - 10.hely
7 oszt. Máté Boglárka 6.hely
8 oszt. Biró Dominik 12.hely
Műveltségi vetélkedő történelemből:
6-7 évfolyam Szabó Mirjam 6.a, Molnár Janka 7 oszt. - 9.hely
Bibliaismeret: Nagy Hunor, Pella Boldizsár 4.a - 6.hely
Angol:
5-6 évf. Sinkó Dávid 6.a, Szabó Hanna Judit 6.b - 13.hely
7-8 évf. Papp Bence Attila 7.oszt, Telepó Zsolt János 8 oszt. - 18.hely
Műveltségi vetélkedő:
5. B Kiss Kamilla Hunorka. 4.hely
Gali Dániel Zsolt 12. hely
6. B Sipos Laura 5.hely
6. B Szerdi Boglár 10.hely

8. A Pusztai Ákos 11.hely
7. A Domahidi Hunor 20.hely
Komplex természettudományi vetélkedő:
7-8 évf. Vad Sándor, Oláh Márk 7.a oszt - 9.hely
3-4 évf Kiss Adél 3.a, Jávorszki Márk, Domahidi Olga 4.b - 4.hely
Rajz:
3-4 évf. Kárai Kristóf 3.a 2 hely
5-6 évf. Szilágyi Bálint 6.b - részt vett
7-8 évf. Ferenczi Regő Pálos 8.oszt - 1 hely
Szeretettel gratulálok a tanulóknak és felkészítő pedagógusaiknak!

 

 

 

Bólyai matematika csapatversenyen a 4. b osztályos tanulóink a 16. helyen végeztek. Városi szinten a 4. évfolyamon a legjobban teljesítettek.

Csapat tagjai: Jávorszki Márk, Nagy Norman Szabolcs, Simon Dorottya, Csàti Bence Màté

Felkészítő pedagógus: Mile Mónika

bolyai-matek-verseny.jpg

Szívből gratulálunk a szép eredményhez!

 

 

 

2018. szeptember 28-án délelőtt a Kelemen-kupán vettünk részt, ahol a

fiúk az 1. helyen végeztek.

Legjobb játékosnak Telepó Zsolt 8. a osztályos tanulót választották.

kelemen-kupa.jpg

 

Délután a Petri-kupán játszottunk, ahol a lányok a 2. helyen végeztek.

Legjobb kapus: Daróczi Fruzsina (5. a osztály)

petri-kupa-lany.jpg

fiúk az 1. helyen végeztek. 

Legjobb kapus: Erdei Gergő (6. a osztály)

petri-kupa-fiu.jpg

Gratulálunk a szép eredményekhez!

 

 

 

 

2018. szeptember 18-án a mezei futóverseny körzeti döntőjén vettünk részt, melyen iskolánk tanulói a legeredményesebben szerepeltek egyéni és csapatversenyben.

Kiemelkedő eredményeink:

I. kcs. leány: Biró Gitta (2. a osztály): I. hely

I. kcs. fiú: Kiss Márton Attila (3. b osztály): I. hely

                Szilágyi Nimród Benedek (2. a osztály): II. hely

   Csapatban:
   Kiss Márton Attila, Szilágyi Nimród Benedek, Nagy István, Törő Marcell: I. hely

 

II. kcs. leány: Boros Boróka (3. b osztály): I. hely

   Csapatban:
   Boros Boróka, Majoros Amira, Jeney Dóra, Borzák Luca, Sanyó Kornélia: I. hely

   Csapatban:
   Szilágyi Tibor, Katona Ákos, Kiss András, Sulyák Dénes, Molnár János
: III. hely

mezei-futoverseny-also-2018.09.18-kicsi.jpg

III. kcs. fiú: Oláh Dávid Attila (6. b osztály): III. hely

   Csapatban:
   Oláh Dávid Attila, Szilágyi Bálint, Matkó Levente, Kovács Bence, Dul Sándor: III. hely

 

IV. kcs. leány: Baranyai Nikolett (7. a osztály): I. hely

   Csapatban:
   Baranyai Nikolett, Budaházi Gréta, Molnár Janka, Katona Eszter, Zsikla Norina: I. hely

IV. kcs. fiú: Telepó Zsolt (8. a osztály): II. hely

   Csapatban:
   Telepó Zsolt, Sulyák Tamás, Jakab Krisztián, Biró Dominik, Kovács Dávid: II. hely

mezei-futoverseny-felso-2018.09.18-kicsi.jpg

 

 

2018. szeptember 17-én rendezték meg a Püspökladányi Petőfi Sándor Általános Iskolában a Bene Gyula kupát, melyen a IV. korcsoportos lányok és fiúk vettek részt.
A következő eredmények születtek:

Lányok II. hely

bene-gyula-kupa-lany-2018.09.17.jpg

Fiúk III. hely

bene-gyula-kupa-fiu-2018.09.17.jpg

Szívből gratulálunk a szép eredményekhez!