Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


Magyar Népmese Napja

king.jpgEgyszer volt hol nem volt, volt egyszer egy király, aki közhíré tette, hogy
2012. szeptember 29-én
a mesemondó Benedek Elek
születésének napján,
újra megrendezésre kerül a 

MAGYAR NÉPMESE NAPJA.


Szeretettel várunk minden érdeklődőt, kicsiket és nagyokat egyaránt!

Rajzpályázatra való felhívás:
A rajzpályázat témája: A kápolna harangja című mese ábrázolása.
(A mese megtalálható a Magyar mese és Mondavilág című könyv III. kötetében)
Az alkotások bármilyen technikával készülhetnek A/4-es méretben. Az elkészült rajzokat színes kartonra ragasszátok rá, és ne felejtsétek el ráírni a neveteket, óvoda vagy iskola nevét, osztályt és életkort.
Beküldési határidő: 2012. szeptember 24.
Az elkészült munkákat adjátok le az Erőss Lajos Református Általános Iskolába.

A vetélkedőre való felhívás:
A próbatételre, vetélkedőre 4 fős csapatokkal lehet jelentkezni a következő korosztályok szerint:
I. korosztály: 3-4. osztály (csapat)
II. korosztály: 5-8. osztály és 6/1, 6/2-es gimnáziumi osztályok (csapat)
Az óvodások és az 1-2. osztály részére játékos próbatétel, mesefeldolgozás (egyéni)
Kézműves foglalkozást szervezünk azoknak, akik nem vesznek részt a vetélkedőn, próbatételen.
A feladatlapokat az I. és II. korosztály csapatai számára állítjuk össze.

A 2012. szeptember 29-én a vetélkedőre csak azok a csapatok kerülhetnek be, akik a kiadott feladatlapokat helyesen, pontosan és időben elkészítik.
A feladatlapok leadási határideje: 2012. szeptember 24.


A vetélkedő helye:
az Erőss Lajos Református Általános Iskola

 

A szombati döntőre bejutott csapatok listája

3-4. évfolyamosok közül bejutott:

a Petőfi Tagintézményből
3.a osztály csapata (Czeglédi Antónia, Nagy Gergely, Némethi Alex, Szabó Fruzsina)
4. b osztály csapata (Bankó Katalin, Orbán Renáta, Keserű Róbert, Patai Vivien)
4. a osztály csapata (Szabó Krisztina, Mile Flóra, Nagy Vivien, Kiss Loránd)

a Petritelepi Tagintézményből
3. osztály csapata (Fekete Bernadett, Csetnyák Angéla, Mogyorósi Nikolett, Alker Bence)
4. a osztály csapata (Kiss Aletta, Deli Máté, Körbei Dóra, Kádár Boglárka)
4. a osztály csapata (Tenkés Dávid, Neisz Kristóf, Orbán Zsolt, Vígh József)
4. a osztály csapata (Nádházi Gergő, Kiss Ádám, Daróczi Sándor, Kis Patrik)

az Erőss Lajos Református Ált. Iskolából
3. osztály csapata (
Ivanesei Denisa Laura, Kádár Nóra, Nemes Judit, Tóth Krisztina)
4. osztály csapata (Rábai Réka, Mohos Lili, Tóth Ildikó, Nagy Anna)
4. osztály csapata (Nagy Flóra, Kolozsi Vivien, Rácz Nikoletta, Zagyva Szilvia)
4. osztály csapata (Berde Márton, Boros Botond, Vámosi Olivér, Berényi Sándor)

A Kálvin Téri Tagintézményből nem volt alsó tagozatos jelentkező csapat.

 

5-8. évfolyamosok (valamint a gimnáziumi 6/1. és 6/2.) közül bejutott:

 a Karacs Ferenc Gimnáziumból
6/1. osztály csapata (Varga Veronika, Rácz Vivien, Lovassy Panka)
6/1. osztály csapata (Joó Gergő, Szabó Adrienn, Győri Hanna)

a Kálvin Téri Tagintézményből
8. a osztály csapata (Pusztai Zsófia, Szilágyi Laura, Szilágyi Klaudia, Kiss Kata)
8. c osztály csapata (Halász Cintia, Kóti Georgina, Slámer Anett, Smidróczki Anikó)

a Petritelepi Tagintézményből
7. évfolyam csapata (Kiss Máté, Béres Dávid, Korponai Lajos, Kiss Lajos)
5. osztály csapata (Szabó Nikolett, Török Kitti, Duró Barbara, Fekete Adrienn)

a Petőfi Tagintézményből
5. a osztály csapata (Nagy Ádám, Kiss Ferenc, Polcz Péter, Tomka Boáz)
5. b osztály csapata (Székely Ibolya, Lövei Zalán, Sárándi Márton, Szalóczi Bettina)
6. osztály csapata (Horváth Gyöngyi, Szabó Bence, Jámbor Tamás, Ferenczi Ákos)
7. c osztály csapata ( Berecz Janka, Hári Anna, Marsi Molli, Somogyi Viktória)
7. osztály csapata (Daróczi Petra, Csáti Erika, Torda Rebeka, Szentpéteri Bianka)

az Erőss Lajos Református Általános Iskolából
5. osztály csapata (Zoltai Liána, Boros Boglárka, Szilágyi Adrienn, Varga Vivien)
5. osztály csapata (Kolozsi Bianka, Balogh Tímea, Kaszás Laura, Fórián Anna)
6. osztály csapata (Pella Mandula, Tóth Vanessza, Beregszászi Zsuzsa, Rábai Orsolya)

 

 Tudnivalók a szombati döntőről:

1400: Megnyitó a református templomban, majd a rajzpályázat eredményhirdetése

1500: Vetélkedő két helyszínen, külön a 3-4., valamint az 5-8. évfolyamosoknak

         Mesefeldolgozás, játék az 1-2. osztályosok bevonásával

         Kézműves foglalkozás a nem versenyző 3-8. osztályos gyerekeknek

         Szerény vendéglátás a résztvevő gyerekeknek az 5. o. termében

1800: A rendezvény zárása, eredményhirdetés, díjátadás

 

Gratulálunk a továbbjutott csapatoknak és segítőiknek! Eddig nagyon ügyesen dolgoztatok, sok szép megoldást adtatok be!
Azt kérjük tőletek, hogy a szombati döntőre alaposan olvassátok el újra a meséket!

Eredményes felkészülést és vidám versengést kívánunk mindenkinek!

 

Végeredmények

 

Köszönjük a mai nap résztvevőinek a sok közösen átélt élményt és a jó hangulatot!

Gyerekek! Mindannyian nagyon ügyesek voltatok a versenyben, a próbatételben és a kézműveskedésben is!

 

Rajzpályázat díjazottjai:

Az óvodások mezőnyében:

I.  Pintér Hanna  (Katica Óvoda)

II.  Burzuk Nóra  (Fészek Óvoda)

III. Kiss Hanna   (Napfény Óvoda)

Különdíj: Papp Dorottya   (Katica Óvoda)


Az 1-2. évfolyamosok mezőnyében:

I.   Ferenczy Fegő Pálos  2. o.  (Erőss Lajos Református Ált. Isk.)

     Mile Artúr Bálint  2. o.  (Erőss Lajos Református Ált. Isk.)

II.  Kiss Rebeka  1. o.   (Erőss Lajos Református Ált. Isk.)

III. Madarász Lilla  1. o.   (Erőss Lajos Református Ált. Isk.)

Csak az Erőss Lajos Református Általános Iskolából érkezett rajz ebben a korcsoportban.


A 3-4. évfolyamosok mezőnyében:

I.   Csanády Helga  3. o.   (Erőss Lajos Református Ált. Isk.)

     Tóth Ildikó  4. o.   (Erőss Lajos Református Ált. Isk.)

II.   Barabás Vivien  3. o.   (Erőss Lajos Református Ált. Isk.)

     Kiss Aletta  4. o.  (Petritelepi Tagintézmény)

III. Sándor Péter Zsombor  4. o.  (Petőfi Tagintézmény)

    Sárkány Veronika  4. o.   (Petőfi Tagintézmény)


Az felső tagozatosok mezőnyében:

I.   Zoltai Liána  5. o.   (Erőss Lajos Református Ált. Isk.)

II.  Varga Vivien  5. o.   (Erőss Lajos Református Ált. Isk.)

III. Rábai Orsolya  6. o.   (Erőss Lajos Református Ált. Isk.)


A vetélkedő díjazottjai:

A 3-4. évfolyamosok mezőnyében:

I.  ZENE csapat,  tagjai: Berde Márton, Boros Botond, Szilágyi Miklós, Berényi Sándor (Erőss Lajos Református Ált. Isk.)  87 pont

II.  ÉNEK csapat, tagjai: Mile Flóra, Nagy Vivien, Szabó Krisztina, Kiss Lóránd Kornél (Petőfi Tagintézmény) 84 pont

III. SÍP csapat, tagjai: Némethi Alex, Czeglédi Antónia, Nagy Gergely, Szabó Fruzsina (Petőfi Tagintézmény) 83 pont


A felső tagozatosok mezőnyében:

I.   Szalóczi Bettina, Hegedűs Márton, Sárándi Márton, Székely Ibolya 5. b osztályos tanulók csapata  (Petőfi Tagintézmény)

II.  Ferenczi Ákos, Jámbor Tamás, Szabó Bence, Horváth Gyöngyi 6. b osztályos tanulók csapata  (Petőfi Tagintézmény)

III. Boros Boglárka, Szilágyi Adrienn, Varga Vivien, Zoltai Liána 5. a osztályos tanulók csapata  (Erőss Lajos Református Ált. Isk.)