Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


Iskola, amelynek nemcsak múltja, de jövője is van.

 

"Mert meg vagyok győződve, hogy sem halál, sem élet, sem angyalok, sem fejedelmek, sem jelenvalók, sem eljövendők, sem hatalmak, sem magasság, sem mélység, sem semmiféle más teremtmény nem választhat el minket Isten szeretetétől, amely megjelent Krisztus Jézusban, a mi Urunkban."

Pál levele a rómaiakhoz 8:38-39

 

 

logo-jpeg.jpgdth_kituzo_4x_2-jpg.jpg

Digitális Témahét

2019. április 8-12.

 

 

A Ladány Televízió tudósítása a Digitális Témahétről
a linkre kattintva megtekinthető:

https://www.youtube.com/watch?v=HKiDnud1VmY&list=PLfeZre0-aXkam9sASklUoIuVPWPUsN0IK&index=9&fbclid=IwAR2YdnqwXsshQ31d1smIe8I4Uh2NGjI8q_ivlUQk-8fxFyfuzGQV4GuvnFo

 

dsc_0110.jpg
A képre kattintva megtekinthetik a Scottie Go! társasjáték bemutatkozásáról készült képeket!

 

 

 

"ERŐSS" EREDMÉNYEK

 

 

2019. április 15-én Cegléden Országos Egyháztörténeti versenyen vettünk részt.

 A csapat harmadik helyezést ért el.

Csapattagok: Bíró Dominik, Ferenczi Regő Pálos, Németh Balázs, Pusztai Ákos.

Felkészítő pedagógus: Kolozsi Lajos

Gratulálunk neki!

 

 

2019. április 15-én leányaink délelőtt megnyerték a Diákolimpia megyei elődöntőt

és így kvalifikálták magukat a megyei döntőbe!

57104136_2626391214055176_1161281735757922304_o.jpg
 

2019. április 15-én délután a fiaink 2. helyezést értek el a Rákóczi kupán.

Torna legjobb kapusa: Erdei Gergő

rakoczi-kupa.jpg

Szívből gratulálunk nekik!

 

 

Nagy Norman Szabolcs 4. b osztályos tanuló a hétvégén vett részt Szombathelyen a Zrínyi Ilona matematika verseny országos döntőjén.
A 4. évfolyamon 8460 fő versenyzett.
2019. április 14-én Norman a 42. helyen végzett.
Felkészítő pedagógus: Mile Mónika

zrinyi-ilona-matematika-verseny-orszagos-donto.jpg

Szívből gratulálunk ehhez a szép eredményhez!

 

 

2019. április 12-én Varázsceruza megyei helyesírási versenyen

Szerdi Csanád 3. a osztályos tanuló 5. helyezést
Felkészítő pedagógus: Faragó Katalin

Jávorszki Márk 4. b osztályos tanuló 2. helyezést

Gali Dániel 5. b osztályos tanuló 10. helyezést ért el.
Felkészítő pedagógusuk: Nagyné Bagdi Angelika

Iskolánkat képviselte még és nagyon szépen versenyzett

Gál Stefánia 4. a és Kiss Zorka Ágnes 5. a osztályos tanuló.

varazsceruza-megyei-helyesirasi-verseny-1.jpg

Gratulálunk ezekhez a szép eredményekhez!

 

 

2019. április 12-én Tiszafüreden a Bán Zsigmond Református Általános Iskolában 5. alkalommal rendezték meg a református iskolák matematika csapatversenyét,ahol 18 iskola 290 gyermeke versenyzett. Évfolyamonként 16, 18 vagy 19 csapat indult .Ebben a népes mezőnyben iskolánk tanulói a következő rangos helyezéseket érték el.

III. évfolyam:
3. helyezett: Pető Petra, Szabó Bíborka, Kiss Adél, Darai Sándor

Felkészítő pedagógus: Vass Judit
6. helyezett: Marsi Jázmin, Kiss András, Kiss Márton, Katona Dominik
Felkészítő pedagógus: Fekete Istvánné 

IV. évfolyam:
4. helyezett: Szitai Sára, Nagy Csenge, Nagy Hunor, Molnár János

Felkészítő pedagógus: Kissné Bene Ágnes
7. helyezett: Domahidi Olga, Simon Dorottya, Fodor Attila, Csáti Bence
Felkészítő pedagógus: Mile Mónika

V. évfolyam:
5. helyezett: Majoros Amira, Nagy Panna, Gáll Nelli, Borzák Luca

Felkészítő pedagógus: Mile Mónika
10. helyezett: Kiss Kamilla, Bede Máté, Kiss Lajos, Szűcs Zoltán
Felkészítő pedagógus: Mile Mónika

VI. évfolyam:
5. helyezett: Szerdi Boglár, Szabó Hanna, Sipos Laura, Papp Fruzsina

Felkészítő pedagógus: Tóthné Fórián Erika
11. helyezett: Frankó Gréta, Erdei Péter, Erdei Gergő, Varga Zalán
Felkészítő pedagógus: Mile Mónika

img_20190412_140849.jpg

Szívből gratulálunk ezekhez a szép eredményekhez!

 

 

Nagy Norman Szabolcs 4. b osztályos tanuló a
megyei Kenguru matematika versenyen
5. helyezést ért el.
Hajdú-Bihar megyében 301 diák versenyzett a 4. évfolyamon.
Felkészítő pedagógus: Mile Mónika
img_20190408_142610.jpg

Gratulálunk a szép eredményhez!

 

 

 2019. április 5-én a Mezőtúron megrendezett

Református Iskolák Országos Úszóbajnokság Döntőjében

ORSZÁGOS BAJNOKI CÍMET nyert 

Sulyák Tamás 50 m mellen, 

ORSZÁGOS 3. helyezett

Bíró Gitta 25 m mellen 

és Sulyák Tamás 50 m gyorson.

56523135_2610305498997081_7212874833162403840_o.jpg

2019. április 6-án

Sulyák Tamás ORSZÁGOS bajnok lett 50 m pillangón is és

3. helyezést ért el 50 m háton is.

A III. kcs. leány vegyesváltónk: 
Vadász Zsuzsi, Vadász Adél, Kiss Zorka és Kiss Adél 3. helyen végzett.

56264444_2611386258889005_5213902293740552192_o.jpg

Felkészítő pedagógusuk: Keserű Attila

Szívből gratulálunk ezekhez a szép eredményekhez!

 

 



2019. április 5-én Budapesten a Béres Ferenc Zsoltáréneklő Versenyen a következő eredmények születtek :
Szabó Hanna Zoé 2.a arany minősítés, 3.hely
Gali Rebeka Tünde 3.b bronz minősítés,
Nagy Csenge 4.a arany minősítés,
Nagy Anna Rella, Berecz Hanga, Jeney Dóra Kata trió 4.a arany minősítés

Felkészítő pedagógus: Nagy-Fekete Zsuzsanna
Délután katonai motorosrendőrök felvezetésével honvédségi buszokkal szállítottak bennünket az országházhoz, ahol közel 300 gyerekkel együtt énekeltünk zsoltárokat és népdalokat.

Soli Deo Gloria!

56387487_1861275803978685_8114613984440614912_n.jpg

Gratulálunk a szép eredményhez!

 

 

Alapműveleti matematika verseny a Petritelepi Általános iskolában 
 
4. évfolyam 
1. hely: Nagy Norman Szabolcs (felkészítő: Mile Mónika)
3. hely: Jávorszki Márk (felkészítő: Mile Mónika)
5. hely: Zagyva Lajos (felkészítő: Kissné Bene Ágnes)
6. hely: Csáti Bence Máté (felkészítő: Mile Mónika)
 
5. évfolyam 
5. hely:  Majoros Amira (felkészítő: Mile Mónika)
6. hely: Kiss Zorka Ágnes (felkészítő: Mile Mónika)
 
6. évfolyam 
 3. hely: Sipos Laura (felkészítő: Tóthné Fóriàn Erika)
5. hely: Erdei Péter (felkészítő: Mile Mónika)
 
7. évfolyam  
6. hely:  Máté Boglárka (felkészítő: Ráczné Kövesi Klára)
 
8. évfolyam 
4. hely: Gencsi Gergő (felkészítő: Ràczné Kövesi Klára)
5.hely: Biró Dominik (felkészítő: Ràczné Kövesi Klára)
6. hely: Gál Imre (felkészítő: Ràczné Kövesi Klára)

img_20190407_204438.jpg

Szívből gratulálunk nekik és felkészítő pedagógusaiknak!

 
 
 
2019. április 2-án vettünk részt a K & H Vigyázz, kész, pénz! pénzügyi vetélkedő regionális középdöntőjén Debrecenben. Több mint 56 csapat közül iskolánk 4. b osztályos tanulói:
Domahidi Olga, Jávorszki Márk, Fodor Attila és Simon Dorottya az I.helyen végeztek.
Júniusban megyünk az országos döntőre,ahol iskolánkat, az Erőss Lajos Református Általános Iskolát fogjuk képviselni.
Felkészítő pedagógus: Mile Mónika
k---h-matematika-verseny-regionalis-kozepdonto.jpg

Szívből gratulálunk ehhez a szép eredményhez!

 

 

 

2019. március 23-án a "Mesél a Sárrét" megyei mesemondó versenyen iskolánkat 10 tanuló képviselte. Már az iskolai fordulóra is lelkesen készültek diákjaink, büszkék vagyunk valamennyi mesemondónkra.
A megyei versenyen díjazott tanulók:
Keserű Kamilla (1. b) III. hely
Biró Gitta (2. a) III. hely
Majoros Amira Krisztina (5. a) II. hely

54728142_2130318860356305_1810368714294427648_o.jpg

Gratulálunk a mesemondóknak és a felkészítő pedagógusoknak!

 

 

 

Iskolánk 8. osztályos tanulója

Sulyák Tamás 

a Győrben megrendezett Úszó Diákolimpia Országos Döntőjében

9. helyezést érte el.

uszo-diakolimpia-orszagos-donto.jpg

Szívből gratulálunk a szép eredményhez!

 

 

Bólyai természettudományi csapatverseny díjkiosztóján, Miskolcon 5 megyéből és 48 csapatból a
4. b osztályos tanulóink:
Jávorszki Márk, Simon Dorottya, Fodor Attila és Nagy Norman Szabolcs
a 4. helyen végeztek.

bolyai-termeszettudomanyi-csapatverseny.jpg

Gratulálunk a szép eredményhez!

 

 

A 2019. január 22-én Törökszentmiklóson rendezték meg az Országos Wass Albert Vers- és Prózamondó Versenyt iskolánkból az alábbi tanulók vettek részt a versenyen:

Eredmények:
Feke Dorottya 2. a - 8.hely
Felkészítő pedagógus: Kissné Balla Krisztina

Gali Rebeka 3. b - 6. hely
Felkészítő pedagógus: Sárosi Katalin

Nagy Norman 4. b - 10.hely
Felkészítő pedagógus: Nagyné Bagdi Angelika

Borzák Luca 5. a - 13.hely
Felkészítő pedagógus: Nagyné Bagdi Angelika

Sipos Laura 6. a - 8.hely
Felkészítő pedagógus: Biróné Szabó Brigitta

Balogh Zalán 7. a - 11.hely
Felkészítő pedagógus: Szitainé Győrössy Hajnalka

orszagos-wass-albert-vers--es-prozamondo-verseny.jpg

Gratulálunk a szép eredményekhez!

 

 

 

2019. március 4-én Derecskén rendezték meg a Zrínyi Ilona matematika verseny díjkiosztóját. Hajdú-Bihar megyében a 4. évfolyamon 368 diák versenyzett. 

Nagy Norman Szabolcs a 6.helyen végzett (4.b)

Jávorszki Márk a 19.helyen (4.b)

Nagy Norman Szabolcs továbbjutott az országos döntőbe, amit Szombathelyen fognak megrendezni áprilisban.

Felkészítő pedagógusuk: Mile Mónika

zrinyi-ilona-matematika-verseny.jpeg

Szívből gratulálunk a szép eredményhez!

 

 

 

Tanulóink 2018/2019. tanév "erőss" eredményei az alábbi linken tekinthető meg:
http://www.erossreformatusiskola.eoldal.hu/cikkek/versenyek--eredmenyek/2018-2019.-tanev/